Rustykalna łazienka w moim domu

Rustykalna łazienka w moim domu

Sielskie klimaty i nowoczesny design. To cechy, które łączy w sobie rustykalna łazienka. Część wystroju nawiązująca do stylistyki wiejskiej chaty w subtelny sposób przeplata się z wygodnymi i praktycznymi rozwiązaniami. Rustykalne wnętrza  to aranżacje niezwykłe, które sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne, ale jednocześnie nie odbiegają od tego, co współczesne. Pełne ciepłych kolorów oraz naturalnych materiałów doskonale wpisują się w gusta osób, które lubią obcować z naturą.

Rustykalna łazienka często aranżowana jest z udziałem postarzanych przedmiotów oraz mebli. Choć aranżacja takiego pomieszczenia nie jest łatwa, dysponując odpowiednimi sprzętami, z pewnością poradzimy sobie z tym zadaniem.

Rustykalna łazienka a materiały

Doskonale sprawdza się tu drewno, które nadaje wyjątkowego charakteru. Ociepla pomieszczenie i wprowadza sielski klimat. Drewno nie musi  być idealnie gładkie. Wręcz przeciwnie. Rustykalne wnętrza lubią to, co naturalne. Zatem drewno może nosić ślady użytkowania przez minione pokolenia. Nie zdziwi także obecność w nim sęków, pęknięć i słojów. Lakierowane meble warto oddać do ługowania, przez co nabierają typowego dla rustykalnego stylu wyglądu.

A jak z barwami?

Kolorystycznie rustykalna łazienka nawiązuje do kolorów ziemi – naturalnych, stonowanych ciepłych. Odnajdziemy tam więc beże, brązy i szarości. Te barwy bywają niekiedy przełamane jednym mocniejszym kolorystycznym akcentem. Pojawia się też biel, która doskonale komponuje się z wymienionymi wyżej barwami oraz rozjaśnia pomieszczenie.

Zastosowane w rustykalnym wnętrzu barwy sprawiają, że staje się ono sielskie, przytulne, przyjazne. Sprzyja relaksowi i sprawia, że mamy ochotę zapomnieć o pędzie dnia codziennego.

Biały montaż i armatura

Wanna, umywalka, armatura to elementy, które w rustykalnej łazience najczęściej odbiegają stylem od tych, które znamy z łazienek klasycznych, czy nowoczesnych. W przypadku wanny możemy spotkać się z modelem wolnostojącym, nierzadko na charakterystycznych nóżkach. To element, który doskonale wpisuje się w urządzoną rustykalnie łazienkę.

Szczególnie dobrze prezentują się też umywalki, nierzadko w formie mis, ustawionych na łazienkowych, najlepiej drewnianych szafkach. Zamontowana przy nich armatura w stylu retro będzie kwintesencją tego, co powinniśmy zobaczyć w takiej łazience.

Rustykalna łazienka to także wiklinowe kosze, firany w kwieciste wzory, drewniane drabinki i stylowe lampy. Urządzając łazienkę w tym stylu, trzeba wykazać się dużym wyczuciem smaku.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge