Przygotuj swoje mieszkanie do remontu

Remont to olbrzymie wyzwanie i trudny czas. Nawet wtedy, gdy wykonanie poszczególnych prac powierzamy fachowcom. Do nas wciąż należy bowiem przygotowanie mieszkania. Spakowanie swoich rzeczy, posegregowanie i uporządkowanie. Zabezpieczenie elementów, które będą narażone nie tylko na brud, ale również uszkodzenia. Rynek obfituje w rozmaite produkty, które są w stanie znacząco ułatwić zadanie, jakim jest przygotowanie mieszkania pod remont. Podpowiadamy, które z nich warto wybrać.

Kartony, pudła i pudełka

Każdy kto choć raz w życiu miał okazję przeprowadzać remont swojego mieszkania, domu bądź tylko i wyłącznie pokoju, doskonale wie, że nie obejdzie się bez kartonów. Różnych rozmiarów, które są w stanie pomieścić wszystkie rzeczy wymagające najlepszej ochrony. Zabezpieczenia przed kurzem, brudem, osiadającym pyłem, a także uszkodzeniami.

Do wyboru mamy rozmaite kartony. Nie tylko pod względem wielkości, ale i sposobu zamykania, składania czy konieczności dodatkowego zabezpieczenia, jak i wytrzymałości. Na tę ostatnią wpływać będzie wykonanie kartonu. Do wyboru są pudełka kartonowe skonstruowane na bazie tektury falistej bądź gładkiej, o odmiennej gramaturze i liczbie warstw. Do najcięższych rzeczy, najlepiej sprawdzają się kartony o tekturze składającej się z trzech lub pięciu warstw, które wykazują największą wytrzymałość. Z kolei do małych czy lekkich elementów wymagających przechowania, doskonale sprawdzają się kartony fasonowe. Tego typu produkty oferuje hurtownia opakowań.

Elementy, które umieszczamy w pudełkach mają różne rozmiary oraz kształty. Nie powinny obijać się o siebie czy też luźno „jeździć” wewnątrz pudełka, bowiem mogą ulec uszkodzeniom. Sposobem na uniknięcie takich efektów, jest zastosowanie przekładek bądź specjalnych wypełniaczy, jak chociażby folie bąbelkowe, które wypełniają puste przestrzenie w kartonach i dodatkowo chronią.

Taśmy klejące i malarskie

Gdy wybieramy kartony klapowe, nie obejdziemy się bez taśm klejących. Z ich pomocą maksymalnie zabezpieczymy rzeczy przechowywane w złożonym kartonie. Taśma klejąca powinna oferować dobre właściwości kleju. Jej szerokość możemy dobrać dowolnie. Podobnie, jak i barwę.

Mając zapakowane wszystkie cenne rzeczy, pozostaje nam zabezpieczyć meble oraz elementy, takie jak kontakty, gniazdka, wystające przewody czy listwy. W tym celu warto wybrać specjalne taśmy malarskie. Zabezpieczają, chronią przed chociażby zachlapaniem farbą, a także nadają się do wyznaczania linii prostych, by precyzyjnie pomalować powierzchnie z zastosowaniem różnych kolorów.

Uchroń meble przed trwałymi uszkodzeniami

Meble to nierzadko nasze oczko w głowie. Długo wybierane, w sposób wyjątkowy dopasowane do aranżacji wnętrza. Wykonane na zamówienie bądź wyszukane pośród zabytkowych i starych elementów wyposażenia domowego. Choćby niewielka skaza razi w oczy i smuci. Ochronić je możemy prostym sposobem – stosując folię stretch.

A na koniec zadecydujemy o tym czy nie lepszą inwestycją będzie zakup zestawu pod remont, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne elementy, aniżeli kupowanie każdego produktu pojedynczo. Remont nie musi być kosztowny i uciążliwy!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge