Papierowy abażur – pomysł na efektowną lampę

Papierowy abażur może stanowić cudowny dodatek do wnętrz. Prosta i minimalistyczna konstrukcja, do tego bardzo lekka. Sprawdza się w tymczasowej aranżacji, gdy jeszcze jest się na etapie wybierania docelowego oświetlenia. Czasami w momencie podejmowania decyzji okazuje się, że papierowy abażur nabrał walorów dekoracyjnych i zaczął wpisywać się w klimat wnętrza. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by pomyśleć, w jaki sposób zorganizować przestrzeń z jego wykorzystaniem.

Papierowy abażur – zalety

Lekkie i proste w swoim wydaniu elementy wyposażenia domowego, stają się coraz bardziej pożądanymi artykułami. Pomimo uwielbienia do rzeczy ładnych, eleganckich, a niekiedy nawet luksusowych, na co dzień cenimy sobie funkcjonalność, łatwość użytkowania i uniwersalizm. Te wszystkie cechy wnosi do wnętrz papierowy abażur. Propozycja ta przestała być już tylko wykończeniem oświetlenia tymczasowego. Pojawiają się inspiracje, by stworzyć unikalną aranżację na bazie światła lekko przepuszczanego przez abażur z papieru.

Nawet sporych rozmiarów abażury papierowe, wciąż wyglądają delikatnie i subtelnie. Mogą zatem pojawiać się w niewielkich pomieszczeniach, nie wiążąc się z ryzykiem efektu przytłoczenia. Przechadzając się po sklepie z artykułami do domu, w tym z oświetleniem, natykamy się na coraz więcej propozycji tego rodzaju.

Abażury z papieru można zakupić w różnych kolorach, rozmiarach, a coraz częściej także ciekawych kształtach. Malowane w orientalne wzory wpisują się w indywidualny charakter aranżacji. Samodzielnie ozdobione stają się unikatową ozdobą wnętrza, wciąż o walorach funkcjonalnych. Mimo tego, że w sklepie kupuje się je złożone – co sprzyja sprawnemu transportowi – gwarantują bardzo prosty montaż.

Alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia

W minimalistycznych, skandynawskich czy modernistycznych wystrojach wnętrz, papierowe abażury są wręcz pożądane. Wpisują się kolejno w potrzebę ekologicznych rozwiązań, bo papier to materiał naturalny. Zdrowy i pozbawiony zbędnych substancji szkodliwych, może być poddawany recyklingowi.

Tego typu lampami opatrzonymi papierowymi abażurami, można zastępować praktycznie każde oświetlenie. Do lamp wiszących, oświetlenia do pokoju dziecięcego, lamp podłogowych czy biurkowych. W każdej roli spisują się na medal, dając nadto ciepłe i bardzo przyjemne światło.

Jak zadbać o papierowy abażur

Papier i wilgoć to złe połączenie. Mając w użyciu lampy z abażurami wykonanymi z papieru, należy odpowiednio o nie zadbać. Pielęgnacja i utrzymanie w czystości nie należą na szczęście do trudnych czy wymagających zadań. Wystarczy sucha, delikatna ściereczka do przecierania i ściągania nagromadzonego kurzu.

Ponadczasowy i uniwersalny dodatek o niebanalnym charakterze. Papierowy abażur inspiruje i udowadnia, że każda aranżacja może zyskać na prostej, ale wyrazistej dekoracji. Tą stanowią lampy, które zamiast klasycznego klosza czy materiałowego abażuru, posiadają papierowy.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge