Naturalne, bezpieczne, oszczędne – ogrzewanie na podczerwień

Czy wiesz, że w Twoim salonie może być ciepło, komfortowo i pięknie, ale bez widoku banalnych grzejników? Ogrzewanie na podczerwień – to jeden ze sposobów na zapewnienie pożądanego komfortu termicznego, a przy tym poczynienie pewnych oszczędności. Konieczność korzystania z energii elektrycznej wcale nie oznacza, że rachunki za prąd będą coraz wyższe. Poznaj moc podczerwieni!

Nie bój się energii elektrycznej!

W większości mieszkań i domów, spotykamy ogrzewanie konwencjonalne. Użytkownicy stawiają na tradycyjne grzejniki, ponieważ boją się rachunków związanych z wykorzystaniem energii elektrycznej. Niepotrzebnie! Faktycznie, rachunki za prąd, z którymi przychodzi nam się mierzyć, niestety wciąż rosną do góry. Trudno się zatem dziwić, że ogrzewając mieszkania i domy, szukamy zupełnie innych źródeł energii. Jeśli jednak postawimy na ogrzewanie na podczerwień, szybko się przekonamy, że niesie ono ze sobą wiele zalet, a jedną z nich są oszczędności.

Oszczędzamy z kilku powodów. Przede wszystkim wykorzystanie tradycyjnych źródeł grzewczych, wymaga zastosowania klasycznych grzejników. Te zaś najczęściej działają na zasadzie ogrzewania powietrza i jego unoszenia się w górę. Choć nowoczesne urządzenia zapewniają duży komfort cieplny, to jednak występują spore różnice między temperaturą odczuwaną przy podłodze, jak i tą przy suficie – nawet 10 stopni Celsjusza. Niestety kończy się to często dogrzewaniem innymi urządzeniami, czyli i tak do comiesięcznych kosztów trzeba dołożyć.

Różnica temperatur to tylko pierwszy z powstałych problemów. Często używamy grzejników ustawiając je na maksymalną ich moc działania. Jest to nie tylko niezdrowe dla ludzi i środowiska, ale również powoduje, że sezon grzewczy kosztuje nas horrendalne kwoty.

Z ogrzewaniem na podczerwień jest zupełnie inaczej. Przede wszystkim nie występują różnice temperatur, ponieważ grzejniki działają w inny sposób. One wytwarzają fale, które są pochłanianie przez ludzi, ściany budynków i wszystkie elementy wyposażenia, a następnie oddawane w postaci ciepła. Odczuwana temperatura jest wyższa niż rzeczywista i wszędzie taka sama. Grzejniki można ustawić w taki sposób, by uzyskać temperaturę o 2 stopnie mniejszą niż tę, którą chce się odczuwać. Te zaledwie dwa stopnie mają znaczenie dla niższych rachunków za ogrzewanie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, w jaki sposób działają takie urządzenia, możecie sprawdzić najtańsze ogrzewanie w econovli.pl

Bezpieczne i naturalne

Podczerwień jest wykorzystywana w lecznictwie, dlatego jej zastosowanie w ogrzewaniu obiektów mieszkalnych, jest po prostu zdrowe. W grę wchodzi także drugi powód. Grzejniki konwekcyjne powodują ruch powietrza, a wraz z nim unoszenie się kurzu, który jest źródłem bakterii, roztoczy i alergenów. To niekorzystne szczególnie dla alergików, astmatyków i reumatyków. Ciepło uzyskiwane dzięki podczerwieni, nie doprowadza do ruchu powietrza, zatem ryzyko wzmagania się problemów alergicznych, zostaje praktycznie wyeliminowane.

Fale pochłaniane przez ściany i oddawane w postaci ciepła, są w stanie zapewnić, że budynek będzie suchy, a powstałe dotychczas zawilgocenia wyschną. To znacznie mniejsze ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie domowników.

Zalety, z którymi nie sposób się kłócić

Na rynku znaleźć można grzejniki działające na podczerwień, które są bardzo estetyczne. Nadają się do montażu na ścianach i na suficie. Można również wybrać panele podłogowe. Ci bardziej wymagający, bez problemu zadowolą się ciepłem ukrytym w postaci grafiki lub lustra.

Prosty montaż, łatwa eksploatacja, trwałość i niewielkie ryzyko usterek. Do tego duży komfort termiczny, przy jednoczesnych oszczędnościach, korzystając z energii elektrycznej. Takiemu ogrzewaniu mówimy zdecydowane tak!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge