Namiętna i gorąca Hiszpania jako aktualny trend wnętrzarski!

Gorąca Hiszpania jako aktualny trend wnętrzarski podbił serca wielu. Wychodzi naprzeciw szarudze, jesiennym wiatrom i ulewom. Do aranżacji pomieszczeń wprowadza latynoskie klimaty, które aż kipią słoneczną energią. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie w stylu namiętnej i gorącej Hiszpanii!

Hiszpania jako aktualny trend wnętrzarski!

W poradnikach, gazetach, Internecie – wszędzie pełno minimalistycznych pomysłów, prostych aranżacji przestrzeni, gdzie królującymi kolorami jest biel, czerń i szarość. To bardzo popularne rozwiązanie, które cieszy estetyczne oko. Niemniej jednak są gusta i guściki, dlatego też szalona dusza zdecydowanie odnajdzie się w dynamicznie rozwijającej się aranżacji. Na przekór stonowanym kolorom, prostym formom i bezpiecznym rozwiązaniom, warto zabrać wyobraźnię do gorącej Hiszpanii, do państwa, które raczy kolorowymi potrawami, latynoskimi rytmami i pełnymi egzotyki krajobrazami.

Porządny nieporządek

W tego typu aranżacji mówi się o pozornym chaosie. Jest on o tyle pozorny, ponieważ sam wynika z dobrze przemyślanego układu przestrzennego. W aranżacji wnętrz najbardziej istotną rolę odgrywa kunsztowne przemieszanie kolorów oraz odpowiednio dobrane dodatki. Nie bój się postawić na pluszową kanapę w paski, duże kwiaty na poduszkach czy kocach. Ciekawym elementem wystroju salonu okażą się fikuśne lampy podłogowe z artystycznie udekorowanym abażurem. Ponadto w pokoju dziennym odnajdzie się również dywan w mocnym kolorze – warto umieścić go w centralnym punkcie pomieszczenia, tak aby przykuwał wzrok.

Styl hiszpański i Skandynawia – co mają wspólnego?

Jak wiemy, skandynawskie dekoracje prezentują umiłowanie do drewna oraz naturalnych elementów wystroju. To samo możemy rzec o gorącej Hiszpanii we wnętrzach, ponieważ oprócz drewna, ta chętnie współpracuje z kamieniem. Przykładem mogą być gliniane naczynia, kamienne donice, czy pojemniki na bibeloty.

Styl hiszpański – kolory

Jeśli w Twoim domu króluje styl skandynawski, aczkolwiek chcesz stonowane barwy czymś przełamać, to postaw na kafelki hiszpańskie. Pełne żywych kolorów, kontrastujących ze sobą, ornamentów, odwołań do tradycji, chętnie przyozdobią kuchnię lub łazienkę. Radosna mozaika nasyci wnętrze, rozgrzewając je do czerwoności.

Meble w stylu hiszpańskim

Pamiętajmy, że Hiszpania to kraj kojarzący się z letnim romansem, niezobowiązującym flirtem. Tak samo zachowują się meble – proste w kształtach, nawiązują „miłosne relacje” poprzez formę oraz szczególny detal np. zdobienia nóg stołu, foteli, a nawet inspirujące i nietypowe obicie ramy łóżka. Chcąc ostudzić nieco hiszpański temperament, projektanci zapraszają do wnętrza tworzywa sztuczne i stal, które są typowo zimnymi, wręcz industrialnymi materiałami.

Gorąca Hiszpania jako aktualny trend wnętrzarski to styl, który przeniesie Cię do słonecznych, wakacyjnych dni. Nie bój się bawić kolorami – tutaj szaleństwo jest w 100% dozwolone!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge