Meble do zabudowy – kuchnia na zamówienie

Kuchenna aranżacja pozostawia duże pole do popisu. Jej właścicielom, jak i projektantom. Meble do zabudowy, gotowe serie szafek, indywidualnie wykonane projekty. Możliwości jest wiele. Efekt końcowy zależy właściwie, tylko i wyłącznie od powierzchni, jaką dysponujemy oraz budżetu finansowego. Tańszym wyborem są meble gotowe niż te robione pod zamówienie. Czy aby na pewno? Przyjrzyjmy się obydwu rozwiązaniom.

Meble do zabudowy – niekoniecznie drożej

Faktem jest, że wykonania wedle indywidualnych projektów potrafią kosztować nawet kilkakrotnie więcej niż sklepowe propozycje. Taki jednorazowy wydatek wydaje się być niemożliwym do udźwignięcia. Analizując własne potrzeby i możliwości okazuje się, że swoje kroki kierujemy do sklepu meblowego. Taniej, szybciej, prościej? Czysto teoretycznie.

Obydwa rozwiązania mają swoje zalety, ale i niestety wady. Gotowe szafki w sklepach są o wiele tańsze, ich montaż jest prostym. Nie trzeba czekać długimi tygodniami na wybrany komplet. Jeśli dodatkowo znajdziemy coś z wyprzedaży, w naszym portfelu zostanie sporo oszczędności. Niestety pod względem wyboru frontów, kolorystyki, wykończenia i układu szafek, musimy liczyć się z dużymi ograniczeniami.

Gotowe meble w sklepie będą niestety również gorszej jakości. Nie dopasujemy ich tak precyzyjnie, jak byśmy sobie tego życzyli. Meble zabudowy to o wiele większe pole do popisu. Na zamówienie wykonywany jest projekt. Praktycznie dowolność materiałów, kolorów, kształtów, wyposażenia wewnętrznego. Jedyne co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Okey – jeszcze przestrzeń i finanse.

Stawiając na indywidualny projekt zyskujemy jednak na najwyższej jakości. Idealnym dopasowaniu do kuchennej aranżacji. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku małych, niewymiarowych i nietypowych kuchni. Takich, do których zakup gotowego zestawu jest po prostu niemożliwym. Projekt, jakim są meble do zabudowy, staje się inwestycją na lata. Czy jest zatem wart swojej ceny?

Drożej, czyli lepiej, ale nie zawsze

Oczywiście dopracowany i wyjątkowy projekt będzie sporo kosztował. Powinniśmy jednak potraktować go, jako inwestycję. Wysokiej jakości, precyzyjnie dopasowane meble przetrwają lata. Nie stracą na swoim kolorze, drzwiczki nie opadną, a całość nie zacznie się nagle uginać pod ciężarem naczyń i garnków.

Pamiętajmy jednak o tym, że drożej nie zawsze znaczy lepiej. Co to dla nas oznacza? Konieczność wyboru odpowiednich wykonawców. Zapoznajmy się z dotychczasowymi projektami. Pytajmy o sposób działania, alternatywne propozycje, koszty, termin, a także stosowane materiały. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić czy dana ekipa spełni nasze oczekiwania.

Podpisujmy umowę, która jest naszym dowodem na wykonywaną usługę, ale i zabezpieczeniem. To w niej bowiem muszą się znaleźć elementy, takie jak kosztorys, termin, kwestie dotyczące ewentualnych reklamacji.

Stosując się do tych prostych wskazówek, dokonamy właściwego wyboru. Być może to właśnie meble do zabudowy okażą się być zdecydowanie lepszym wydatkiem, aniżeli poszukiwania promocyjnych zestawów kuchennych. W końcu aranżacja serca domu – kuchni, ma cieszyć przez długi czas.

Ocena

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge