Meble kuchenne z wyspą - poznaj ich zalety

Meble kuchenne z wyspą – poznaj ich zalety

Kuchnia jako serce domu musi być funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Dobrze, jeśli będzie spełniała ich oczekiwania pod względem designu i zaspokajała poczucie estetyki. Meble kuchenne z wyspą to wyposażenie, które może połączyć te cechy. Na ich wykorzystanie w aranżacji przestrzeni kuchennej decyduje się coraz więcej użytkowników. Co ich do tego przekonuje?

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń. Miejsce przygotowywania i spożywania posiłków, spotkań rodzinnych, a nierzadko także pogawędek z przyjaciółmi. Musi więc zostać odpowiednio zaprojektowana i wyposażona. Czego nie może w niej zabraknąć? Na pewno funkcjonalnych mebli, a wśród tych coraz częściej dostrzegamy meble kuchenne z wyspą.

Możesz pokonywać mniejsze odległości

Pierwszą zaletą takiego rozwiązania jest skrócenie dystansu pomiędzy kuchennymi sprzętami, blatem i szafkami. Meble kuchenne z wyspą sprawdzają się doskonale tam, gdzie mamy do czynienia z pomieszczeniem o dużej powierzchni. Usytuowanie szafek kuchennych przy ścianach po przeciwległych stronach kuchni mogłoby być rozwiązaniem nieefektywnym, mało wygodnym i wydłużającym czas przygotowywania posiłków. Jeśli natomiast z jednej strony ustawimy meble przy ścianie, a z drugiej w odległości 100 – 120 cm zaaranżujemy wyspę z blatem, zlewozmywakiem i płytą grzewczą, gotowanie stanie się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Meble kuchenne z wyspą jako granica stref

W dużych, otwartych wnętrzach kuchenna wyspa może być sposobem na wizualne wydzielenie dwóch osobnych pomieszczeń – kuchni oraz salonu. Pozwala zaznaczyć, gdzie kończy się, a gdzie zaczyna następne wnętrze. Jednocześnie stanowi też doskonałą barierę, która ukrywa przed wzrokiem gości to, co znajduje się w kuchni. To idealne rozwiązanie dla osób, którym nie zawsze starcza czasu na uprzątnięcie blatu po kulinarnych eksperymentach.

Możesz przebywać z rodziną i przyjaciółmi

Jeśli lubisz otwarte przestrzenie i chcesz podczas przygotowywania posiłków utrzymywać kontakt z osobami przebywającymi w salonie, kuchenna wyspa będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz jednocześnie gotować i rozmawiać z rodziną oraz przyjaciółmi. Nie musisz czuć się odizolowana/y od reszty domowników. Meble kuchenne z wyspą umożliwiają też przygotowywanie posiłków przez większą ilość osób. Dzięki umieszczonym pośrodku kuchni meblom dostęp do blatu jest znacznie wygodniejszy i pozwala na komfortowe, wspólne gotowanie.

Wyspa kuchenna to więcej szafek

Aranżując wyspę, nie musisz obawiać się o niedostateczną ilość szafek kuchennych. Jeśli wyspa jest wystarczająco duża, pod jej blatem spokojnie zmieścisz pojemne szuflady i kosze cargo. Możesz też zdecydować się na zwykle szafki otwierane. Tu dowolność jest duża i zależy od indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

Aranżacja kuchni powinna uwzględniać takie rozmieszczenie mebli i sprzętów, by zapewnić wygodę użytkowania i funkcjonalność wnętrza. Zastosowane w jej wystroju meble kuchenne z wyspą spełniają oczekiwania wielu użytkowników. Sprawdzają się zarówno w otwartych wnętrzach, jak i wydzielonej przestrzennie kuchni.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge