Lampy natynkowe w kuchennych aranżacjach

Kuchenne wnętrza zawsze stanowią spore wyzwanie. Na stosunkowo niewielkim metrażu trzeba zmieścić meble i mnóstwo elementów wyposażenia. Jest gęsto, tłoczno i nierzadko ciasno. Do tego potrzeba jeszcze miejsca na oświetlenie. Zarówno główne, jak i dodatkowe. To, które zagości na suficie, niestety nie jest w stanie doświetlić miejsc roboczych i rozmaitych kątów. Funkcję tę przejmują różnego rodzaju lampy, które eliminują cienie i gwarantują zdecydowanie większy komfort kuchennych prac.

Waga oświetlenia dodatkowego

Okolice zlewozmywaka, blatów roboczych i kuchenki, to punkty najbardziej newralgiczne. Tu wykonujemy czynności przygotowawcze. Myjemy produkty spożywcze, porcjujemy, gotujemy. Światło padające z sufitu, choć doskonale oświetla całą kuchnię, to niestety stojąc do niego plecami, tworzymy cień. Zasłaniamy sobie miejsca robocze. Brak komfortu pracy, ale i zdecydowanie mniejsze bezpieczeństwo operowania chociażby nożem. Na pomoc przychodzi oświetlenie dodatkowe.

Do wyboru jest sporo opraw oświetleniowych, które mogą pełnić funkcję oświetlenia dodatkowego. W kuchennej roli doskonale sprawdzają się lampy natynkowe. I to niezależnie od przyjętej aranżacji. Największym atutem jest ich minimalizm. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie w trudno dostępnych miejscach. Nawet mała i niewymiarowa kuchnia udźwignie ciężar, rozmiar i konstrukcję lamp natynkowych.

Zalety opraw natynkowych w kuchni

Gdy lampy natynkowe pojawiają się w okolicach blatów roboczych, eliminują cienie. Oświetlają wyraziście, ale nie oślepiają, co również byłoby dość niekomfortowym rozwiązaniem. Ponadto w zależności od wybranych lamp natynkowych, możliwe jest kierowanie wiązki światła. Zyskujemy na uniwersalnym, ale i elastycznym oświetleniu, które doskonale spełnia swoje funkcje.

Oprawy natynkowe można różnorodnie rozmieszczać i ustawiać. To od potrzeb zależy czy będą oświetlać całą powierzchnię blatów roboczych bądź innych miejsc, czy też oświetlą niewielki fragment kuchni.

W zgodzie z kuchenną aranżacją

Gdy aspekty praktyczne mamy już za sobą, warto pomyśleć o kuchennej aranżacji. Dopasowaniu do stylistyki, bo spójny charakter tak specyficznego wnętrza, będzie sprzyjać przyjemności gotowania.

Minimalistyczne lampy natynkowe z powodzeniem mogą zagościć we wnętrzach klasycznych czy nawet tradycyjnych. Wystarczy postawić na geometryczny kształt, ciepłe światło i stonowane barwy. Odświeżającym aranżację elementem stanie się oprawa chromowana, błyszcząca lub matowa. W nowoczesnych wnętrzach można pozwolić sobie na odważniejsze wykonania, chociażby oprawy natynkowe w czarnym kolorze.

Parametry techniczne i konstrukcja to podstawa, ale bez problemu dopasujemy ten typ opraw do stylistyki kuchni.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge