Lampa stołowa na biurku? Praktyczne rozwiązanie

Przy biurku uczymy się i pracujemy. Piszemy listy, wypełniamy dokumenty czy adresujemy kartkę świąteczną do rodziny. Potrzebna nam jest nie tylko przestrzeń czy blat o odpowiedniej wysokości, ale i dobre oświetlenie. Na biurko wybieramy lampki biurkowe. Ustawiamy wedle własnych potrzeb i gotowe. A gdyby tak zamiast typowej lampki biurkowej, wybrać lampę stołową? Stylizowaną bądź nowoczesną. Z abażurem, by ocieplić akurat ten fragment pomieszczenia, gdzie znalazło się biurko bądź z żarówką wystającą spod metalowej konstrukcji, gdy dopełniamy charakteru stylistyki industrialnej. Przyjrzyjmy się tej alternatywie.

Praktyczne lampy stołowe

Skoro lampy stołowe są wciąż niewielkie i praktyczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zagościły na biurku. W końcu lampki biurkowe, nawet różnorodne pod względem wykonań, mają w swoich konstrukcjach coś surowego. To wciąż produkty oświetleniowe, które na pierwszym miejscu są funkcjonalne. Giętkie i długie ramie, wyraziste światło, klosz, który ogranicza rażenie w oczy. Estetyka spada na drugie miejsce.

Inaczej jest w przypadku lamp stołowych. Znajdujemy bardzo ciekawe wykonania, które głównie goszczą w jadalniach bądź w długich korytarzach, oświetlając klasyczne komody i ciekawie aranżując przestrzeń, gdy nieopodal znajduje się spore lustro. Lampy stołowe zdecydowanie przyciągają uwagę. Tworzą wokół siebie atmosferę, jakiej nie są w stanie dać nam typowe lampki biurkowe. Atmosfera do pracy, nauki i pisania listów miłosnych jest równie ważna, co funkcjonalnie urządzona przestrzeń. Lampy stołowe to może być to!

Ucz się, pracuj i pisz o emocjach

Mamy już biurko, podręczne organizery, przyrządy do pisania i siedzimy na wygodnym fotelu. Czegoś jednak brak. Lampa biurkowa, owszem, daje wyraziste światło, więc i wieczorową porą można uczyć się czy pracować. Ale jakoś brakuje atmosfery, która sprzyja rozmaitym czynnościom wykonywanym przy biurku.

Postawmy na lampę stołową z abażurem. Średniego rozmiaru, o kształtnej podstawie i materiałowym abażurze, spod którego subtelnie, ale wciąż wyraziście, sączy się ciepłe światło. Ręka sama rwie się, by tworzyć poezję! Taka kompozycja dopełni również tradycyjnej aranżacji wnętrza.

W surowym i minimalistycznym lofcie, odświeżymy miejsce komponowane z myślą o pracy czy nauce, gdy postawimy na metalową konstrukcję lampy stołowej. Bez abażura czy klosza, a z widoczną żarówką w ciekawym kształcie. Zachowany funkcjonalność i spójność stylistyki wnętrza.

Efekty zachwycają!

To tylko bardzo nikła część z przykładów, w jaki sposób można wykorzystać lampę stołową do oświetlenia biurka. Z każdą konstrukcją jesteśmy w stanie tak zagospodarować tę przestrzeń, że nauka i praca staną się bardziej efektywne, a nawet przyjemniejsze. Pisanie listów w takiej atmosferze będzie bardziej emocjonującym, a harmonia i równowaga zachowana w aranżacji pomieszczenia, jest efektem każdorazowo pożądanym.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge