Koperty bąbelkowe – nie tylko dla branży e-commnerce

Koperty bąbelkowe to jeden z tych fenomenalnych produktów, które doskonale sprawdzają się w wielu branżach i świetnie spełniają swoją funkcję. Ich zadaniem jest zabezpieczanie na czas transportu niewielkich, za to niekiedy kruchych, delikatnych lub podatnych na uszkodzenia przedmiotów. Najczęściej stosowane są w branży e-commerce, ale bardzo chętnie wykorzystuje się je również w różnych urzędach, biurach i instytucjach. O ich licznych zaletach świadczy fakt, że powszechne stosowane są zarówno na użytek firmowy, jak i prywatny.

Koperty bąbelkowe dzięki swojej budowie doskonale sprawdzają się do zabezpieczenia niewielkich przedmiotów podczas wysyłki. Bardzo dobrze chronią schowaną w ich wnętrzu zawartość, dzięki czemu ta dociera do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.

Koperty bąbelkowe i wysyłka towaru

O licznych zaletach kopert bąbelkowych najlepiej przekonane są osoby, które na co dzień pracują przy wysyłce przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Bardzo często są to rzeczy delikatne, kruche i podatne na zarysowania oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Koperty bąbelkowe doskonale chronią schowane wewnątrz przedmioty. Kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa ma budowa kopert. Od wewnątrz wyłożone są folią bąbelkową (często nazywaną też folią pęcherzykową), na zewnątrz natomiast występuje warstwa papieru.

Budowa folii bąbelkowej charakteryzuje się gęsto ułożonymi pęcherzykami powietrza, które znakomicie amortyzują wszelkiego rodzaju drgania, wstrząsy oraz zmniejszają ryzyko uszkodzeń mechanicznych na skutek upadków, uderzeń itp. Folia pęcherzykowa ma jeszcze inne atuty. Doskonale chroni schowaną wewnątrz zawartość przed zabrudzeniem, kurzem, pyłem i wilgocią. Dzięki temu koperty zabezpieczają przedmioty przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Czy mają jakieś wady? Z pewnością niewiele. Największą jest chyba to, że nadają się do zabezpieczania wyłącznie niewielkich i lekkich przedmiotów. Choć nie ma możliwości przesyłania w nich dużych gabarytowo towarów, niezastąpione  są w przypadku małych, delikatnych, a także wartościowych rzeczy. Najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania i transportu elektroniki, biżuterii i innych wartościowych i niewielkich przedmiotów.

Koperty bąbelkowe są też niezwykle proste w zastosowaniu. Wystarczy schować wewnątrz przedmiot, który chcemy ochronić przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami oraz zarysowaniami, a następnie zakleić kopertę i gotowe.

Koperty bąbelkowe a oszczędność czasu i pieniędzy

Warto zwrócić uwagę również na to, że koperty pęcherzykowe zajmują bardzo niewiele miejsca podczas przechowywania. Domy wysyłkowe i sklepy internetowe trudniące się sprzedażą niewielkich gabarytowo przedmiotów mogą więc zaopatrzyć w większą ich ilość.

Ich ogromną zaletą jest także to, że użycie kopert bąbelkowych nie wymaga już stosowania innych akcesoriów do pakowania. Nie ma potrzeby użycia taśmy klejącej, dodatkowych ilości folii pęcherzykowej ani wypełniaczy do paczek. Budowa kopert bąbelkowych sama w sobie jest już wystarczająca do skutecznego zabezpieczenia towaru.

Dzięki temu, że nie ma potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów do pakowania śmiało można powiedzieć, że koperty bąbelkowe pozwalają na oszczędzanie pieniędzy, a także czasu. Przy ich użyciu skutecznie zabezpieczamy towar przed uszkodzeniem, bez konieczności dodatkowego pakowania, owijania, zaklejania taśmą itd. Wystarczy włożyć przedmiot do koperty i zakleić za pomocą jej kleju. To wszystko, co należy zrobić.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge