Folia pęcherzykowa i jej liczne zastosowania

Folia pęcherzykowa i jej właściwości

Powiedzenie – w prostocie siła – sprawdza się po raz kolejny.  Tym razem odnoszę je do możliwości, jakie daje nam folia pęcherzykowa. Wykazuje się nadzwyczaj nieskomplikowaną budową, a posiada właściwości, których nie daje nam praktycznie żaden innych materiał do pakowania. 

Jak zbudowana jest folia? W skrócie można powiedzieć, że jest to niezliczona ilość małych pęcherzyków wypełnionych w środku powietrzem. Cóż w tym niezwykłego? Niby nic, a jednak…

Folia pęcherzykowa i jej (nie)zwykłe właściwości

Folia pęcherzykowa daje możliwość ochronny cennych i kruchych przedmiotów. Odnosi się to zarówno do ich transportu, jak i przechowywania. Dzięki swej budowie posiada właściwości, które czynią ją wprost idealnym ku temu materiałem. A czym się charakteryzuje?

Elastycznością, lekkością i odpornością na uszkodzenia. Posiada właściwości amortyzacyjne i izolacyjne. To te jej cechy zostały docenione na tyle, by folia pęcherzykowa stała się cenionym materiałem wykorzystywanym do zabezpieczania i ochrony przeznaczonych do transportu lub przechowywania przedmiotów. Mowa tu zwłaszcza o tych rzeczach, które ze względu na swoja delikatną lub kruchą budowę mogą łatwo ulec uszkodzeniu, ułamaniu, ukruszeniu itd.

Folię pęcherzykową kupić można osobno lub w zestawie wraz z innym akcesoriami do pakowania. Znajdziecie ją między innymi na stronie producent opakowań.

Rys historyczny

Wiemy już do czego folia pęcherzykowa, często określana też mianem foli bąbelkowej, służy. Teraz wypadałoby dowiedzieć się skąd się wzięła.

Wynaleziona została w 1956 roku przez dwóch inżynierów: Alfreda Fieldinga i Marca Chavannesa. Od samego początku poznano się na jej właściwościach. Szybko znalazła swoje zastosowanie przy ochronie i zabezpieczaniu cennych przedmiotów. Dziś przy jej pomocy chronimy kruche przedmioty przed stłuczeniem, ukruszeniem, zadrapaniem i wieloma innymi nieprzewidywalnymi uszkodzeniami.

Folia pęcherzykowa potrafi dobrze zabezpieczyć przedmioty przed turbulencją, wstrząsami, upadkiem z wysokości i szeregiem innych uszkodzeń mechanicznych.

Folia bąbelkowa współcześnie

Dziś jest to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do pakowania. Doskonale spełnia swoją funkcję przy zabezpieczaniu przeróżnych, delikatnych przedmiotów, w tym: szkła, ceramiki, elektroniki oraz mebli. Dzięki jej zastosowaniu odnotowuje się znacznie mniej uszkodzeń powstałych w transporcie.

Folia znalazła swoje zastosowanie także w produkcji kopert bąbelkowych, które świetnie sprawdzają się do ochrony i transportu niewielkich przedmiotów. Taka koperta to nie tylko wygodny sposób transportu i przechowywania niewielkich gabarytowo rzeczy, ale również ochrona przed wilgocią, wstrząsami i szeregiem innych uszkodzeń mechanicznych.

Krótkie podsumowanie

Zatem, czy opłaca się stosować folię pęcherzykową?

Zdecydowanie tak. Trudno dziś o lepszy sposób zabezpieczania towarów. O jej licznych zaletach niech świadczy powszechne stosowanie folii do pakowania wysyłanego towaru w sklepach internetowych, zabezpieczania przeznaczonych do transportu w trakcie przeprowadzki  rzeczy osobistych oraz ochrony przechowywanych przez nas kruchych przedmiotów.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge