Czas pomyśleć o aranżacji ogrodu

Czas pomyśleć o aranżacji ogrodu

Zima co prawda jeszcze nas nie opuściła, pomimo tego warto już teraz zastanowić się nad tym, jak chcielibyśmy urządzić nasz ogród. Zaplanować niezbędne do wykonania prace pielęgnacyjne, nowe nasadzenia oraz aranżację kącika wypoczynkowego, jeśli do tej pory przydomowa przestrzeń była go pozbawiona. Sposobów na aranżację takiej przestrzeni może być wiele. Sprzyja temu szeroki asortyment akcesoriów ogrodowych, które inspirują i dostarczają gotowych rozwiązań.

Funkcjonalna przestrzeń w ogrodzie wymaga zastosowania wielu różnych elementów. Oczywiście nie może zabraknąć w nim roślinności. To głównie dla niej tak chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, ciesząc oczy różnymi gatunkami drzew, krzewów oraz bylin. Jednak w ogrodzie ważna jest nie tylko zieleń, ale również zastosowane do aranżacji meble. Tu wybór jest naprawdę ogromny.

Czego zabraknąć po prostu nie może?

Pamiętajmy przede wszystkim o meblach, które pozwolą nam usiąść i złapać chwilę wytchnienia. To może być wygodny fotel, narożnik albo cały zestaw ogrodowych mebli. Wśród tych ostatnich nie może oczywiście zabraknąć stołu. To może być niewielki stolik kawowy, przy którym wypijemy kawę z przyjaciółmi, albo wysoki stół idealny do spożywania na świeżym powietrzu posiłków. Kompromis pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem stanowi funkcjonalny ławostół, który można ustawić w dwóch różnych pozycjach: wyżej i niższej. Taki mebel można wykorzystać przy wielu różnych okazjach. A gdzie można go znaleźć? Zajrzyjcie na stronę, gdzie dostępne są wyjątkowe meble ogrodowe. Znajdziecie tam nie tylko opisany wyżej ławostół, ale także szereg innych, cechujących się wysoką jakością produktów.

Meble ogrodowe i wiele, różnych możliwości

Urządzając przestrzeń wokół domu, warto zwrócić również uwagę na szereg innych mebli i sprzętów. Ich dobór należy uzależnić od tego, w jaki sposób lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli chętnie zapraszamy do siebie gości, grillujemy i urządzamy małe przyjęcia albo nawet całkiem duże imprezy, zdecydowanie przyda się barek ogrodowy. Dzięki niemu będzie można w ogrodzie schłodzić butelkę z trunkiem  i zapewnić odpowiednią ilość kostek lodu. Jeśli zamiast tego wolimy wylegiwać się i zażywać kąpieli słonecznych, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wygodny leżak.

Przestrzeń wokół domu to także miejsce, które może służyć do przechowywania różnych akcesoriów i sprzętów, nie tylko tych służących do pielęgnacji ogrodu. Jeśli przewidujemy również taką funkcję, to koniecznie powinniśmy ustawić koło domu domek narzędziowy lub skrzynię, która pomieści wszystkie niezbędne przedmioty.

Co jeszcze przyda się w ogrodzie? Warto pomyśleć o ochronie przed słońcem. O ile na początku wiosny łakniemy  ciepła i z chęcią wystawiamy spragnione słońca twarze w jego kierunku, o tyle w środku sezonu bardzo często szukamy przed nim schronienia i osłaniamy ciało, by uniknąć poparzenia. Warto zatem pomyśleć o altanie, pergoli lub parasolu słonecznym.

Czy w każdym ogrodzie musi się pojawić zestaw, o którym wspominam powyżej? Oczywiście, że nie. Meble ogrodowe należy dobrać względem własnych oczekiwań, potrzeb i możliwości finansowych.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge